Lista aktualności Lista aktualności

„Choinka dla życia” – duży sukces akcji Lasów Państwowych

Przeprowadzona tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2021 akcja „Choinka dla życia” zorganizowana przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Nadleśnictwo Suwałki przygotowało żywe, pachnące choinki  dla wszystkich, którzy w dniu 16 grudnia w Oddziale Terenowym RCKiK w Suwałkach oddali krew. Zainteresowanie akcji było ogromne, wzięło w niej udział 115 osób, w tym wiele osób po raz pierwszy.

W akcji "Choinka dla życia" wzięło udział 115 osób, w tym wiele osób po raz pierwszy.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej szlachetnej akcji,za podzielenie się najcenniejszym darem, własną krwią. Jesteście dla nas prawdziwymi bohaterami. Z satysfakcją przekazaliśmy Wam świerki – świąteczne drzewka pochodzące z lasów zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe.

Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Akcja odbyła się w 40 punktach na terenie całego kraju. W sumie Lasy Państwowe przekazały krwiodawcom 5 tysięcy drzewek.

Naturalne choinki po świętach można pozostawić przy śmietniku, skąd zostaną odebrane jako odpady komunalne. Można także oddać drzewko do gminnego punktu zbiórki odpadów jako odpad biodegradowalny. Drzewka muszą być pozbawione wszelkich lampek i ozdób, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu i szkła.