Lista aktualności Lista aktualności

AKCJA #SPRZĄTAMY

Nadleśnictwo Suwałki aktywnie włączyło się w akcję #sprzątamyMY zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Andrzeja Dudę, podczas której młodzież z szkół średnich razem z leśnikami posprzątali kawałek lasu.

Celem akcji było zaangażowanie społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej, w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

20 września 2019 r. przy sprzyjającej pogodzie, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach chętnie włączyli się w akcję i licznie przybyli na miejsce zbiórki, aby razem posprzątać tereny leśne.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wyruszyła do lasu na terenie Leśnictwa Białorogi, natomiast druga posprzątała kawałek lasu w Leśnictwie Papiernia. Przed rozpoczęciem akcji pracownicy Nadleśnictwa Suwałki zwrócili uwagę na problem zanieczyszczania środowiska leśnego  oraz omówili konsekwencje jakie niosą ze sobą rozkładające się śmieci.

Efektem ciężkiej pracy była zbiórka kilkunastu worków pełnych śmieci i satysfakcja ze zrobienia coś pożytecznego dla środowiska. Zwieńczeniem akcji sprzątania lasu było wspólne ognisko. Dziękujemy uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie się w akcję #sprzątaMY.

Warto również pamiętać, że za wyrzucanie śmieci do lasu grożą dotkliwe kary. Dla osoby złapanej na gorącym uczynku kodeks wykroczeń przewiduje mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo osoba wywożąca śmieci do lasu może być ukarana mandatem za sam wjazd do lasu (również 500 zł).