Lista aktualności Lista aktualności

Bieg Narciarski o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki

Blisko 100 osób w minioną sobotę (09.02) wzięło udział w Biegu Narciarskim o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki.

Impreza była częścią trzydniowego festiwalu „Biegun Zimna”, przygotowanego przez Fundację „Kierunek Ultra”. W wydarzeniu uczestniczyli zawodnicy zaprawieni w bojach jak i początkujący narciarze biegowi.

Trasa narciarska przebiegała przez tereny leśne Nadleśnictwa Suwałki - na Narciarskiej Trasie Biegowej „Papiernia”. W imprezie wzięły udział zarówno dzieci jak i dorośli. Najstarszy z uczestników miał 80 lat.

Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania stylem klasycznym dwa dystanse: 4 km i 12 km. Po przybyciu na metę na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, czapki narciarskie oraz ciepły poczęstunek przy ognisku.

Narciarska Trasa Biegowa „Papiernia” powstała przed dwoma laty z myślą o wszystkich, którzy amatorsko uprawiają narciarstwo biegowe, a także o tych którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Trasa narciarska nie ma ostrych podbiegów i stromych zjazdów, przez co idealnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków na biegówkach.

Świetnym sposobem na urozmaicenie zwykłego biegania jest skorzystanie z propozycji tras do Narciarskich Biegów na Orientację wyznaczonych w Leśnictwie Białorogi („Szwajcaria)” leżącego na północ od Suwałk. NBnO są połączeniem biegów narciarskich i biegu na orientację o różnym stopniu trudności i długości z ciekawymi podbiegami i zjazdami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nadleśnictwo Suwałki zachęca wszystkich do korzystania z tras i uprawiania narciarstwa biegowego, które jest bardzo zdrowym , a przede wszystkim przyjemnym sportem.

Film z Biegu Narciarskiego: (kliknij w grafikę poniżej)

 

 

Wyniki biegu

 

12 KM – Kategoria Kobiet

1. Ciborowska Aneta - Pisz (sebasport Pisz) – 47:10

2. Gawęcka Magdalena - Rosochaty Róg – 1:02:47

3. Łaskowska Marzena – Olecko – 1:10:00

 

12 KM – Kategoria Mężczyzn

1. Paszkowski Hubert – Gołdap (skipol.pl Team) – 36:39

2. Krygier Mariusz – Dubeninki – 36:46

3. Ciborowski Sebastian – Pisz (sebasport Pisz) – 38:14

 

4 KM – Kategoria Kobiet

1. Szlegier Gaja – 17:04

2. Krygier Katarzyna – Dubeninki – 18:36

3. Wasilewska Julia – Suwałki – 21:38

 

4 KM – Kategoria Mężczyzn

1. Ciborowski Itan – Pisz (sebasport Pisz) – 15:26

2. Krakowski Edwin – Puńsk  – 23:17

3. Łapiński Bogusław – Olecko – 26:25

 

Wszystkim uczestnikom biegu – gratulujemy!