Lista aktualności Lista aktualności

Serca niepełnosprawnych dla niepodległej

W poniedziałek 10 września 2018 roku w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjno-patriotyczno-animacyjnego „Serca niepełnosprawnych dla Niepodległej”.

Projekt „Serca niepełnosprawnych dla Niepodległej” jest hołdem dla wolnej i suwerennej ojczyzny, wydarzeniem patriotycznym o zasięgu lokalnym i regionalnym dla osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży.  

Organizatorem przedsięwzięcia było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod kierownictwem prezes Lilianny Anny Zielińskiej. Projekt „Serca niepełnosprawnych dla Niepodległej” włączył się w ogólnopolskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  w którym udział wzięło ok. 250 osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Suwałkach oraz placówek z terenu całego województwa podlaskiego. Wydarzenie składało się z trzech bloków tematycznych – części patriotycznej, zajęć animacyjno - sportowych oraz warsztatów plastycznych. 

W uroczystym podsumowaniu projektu udział wzięło Nadleśnictwo Suwałki, które przygotowało stoisko informacyjno – edukacyjne, cieszące się dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

Wielkim zainteresowaniem uczestników cieszyły się prace nad stworzeniem „leśnej laurki” przy pomocy „leśnych skarbów”  oraz dopasowanie liści, owoców lub szyszek z odpowiednim gatunkiem drzewa na tablicy edukacyjnej. Na wszystkie osoby biorące udział w zabawach czekały drobne upominki, a na osoby interesujące się leśnictwem, prasa branżowa, różne foldery informacyjne o Nadleśnictwie Suwałki, Puszczy Białowieskiej oraz Zielonym Punkcie Kontrolnym.