Lista aktualności Lista aktualności

Zajęcia edukacyjne w przedszkolu „Żółty Słonik”

W piątek 21 września leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki wybrali się na zajęcia edukacyjno - leśne do nowo otwartego przedszkola „Żółty Słonik”, które zostało utworzone specjalnie dla dzieci pracowników Fabryk „FORTE” oraz „TANNE”.


Zajęcia z edukacji leśnej zostały podzielone na dwie grupy dzieci. W pierwszej grupie uczestniczyły Maluchy ze żłobka. Drugą grupę stanowiły Przedszkolaki. 

Maluchy ze żłobka przeniosły się w leśny świat zwierząt za sprawą odtwarzanych przez naszego leśnika, Pana Krzysztofa odgłosów zwierząt. Opowiadał również o ptakach leśnych posługując się przywiezionymi edukacyjnymi maskotko-ptakami wydającymi dźwięki.

Dzieci z grupy przedszkolnej na początku zapoznały się z krótką prezentacją o procesie rozwoju drzewa, czyli jak ono powstaje „od nasionka do drzewa”. Odbył się również mini quiz dotyczący zwierząt zamieszkałych w lesie, w którym dzieci chętnie brały udział. 

Największą frajdę dla małych słuchaczy sprawiła  możliwość posadzenia z leśnikiem swojego pierwszego drzewka. Każde dziecko mogło wcielić się w rolę „małego szkółkarza” oraz miało możliwość wyboru czy chce posadzić  sosnę, świerk czy  dąb.  Każda z posadzonych doniczek została podpisana i zabrana przez „małego szkółkarza” do domu. 

Oprócz krótkiej pogadanki i mini quizu leśnik zaciekawił dzieci przywiezionym przyrządem do pomiaru grubości drzew, czyli klupą. Każde dziecko miało możliwość spróbowania własnych sił przy pomiarze. Zmierzony został nawet Pan Krzysztof, krzesełka znajdujące się w przedszkolu, a nawet półki. Na koniec zajęć każde chętne dziecko mogło zrobić zdjęcie z leśnikiem w jego czapce.