Asset Publisher Asset Publisher

DZIECIĘCA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA

Ruszyła akcja „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa", której celem jest promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia.

Nadleśnictwo Suwałki również przyłączyło się do akcji. Podczas zajęć  uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z pracą leśnika oraz poznają niebezpieczeństwa, jakie mogą napotkać podczas pobytu w lesie. Dodatkowo zostaną przekazane informacje jak nie stwarzać zagrożeń oraz jak radzić sobie w sytuacji ich wystąpienia.     

W przedsięwzięciu udział biorą uczniowie klas II i III ze: Szkoły Podstawowej w Raczkach, Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku, Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Suwałkach i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suwałkach.

To autorski pomysł podlaskiej policji skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Podczas inauguracji 12 lutego 2020 roku, która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, dzieci otrzymały indeksy i będą odwiedzały z nimi poszczególne służby biorące udział w akcji.

W projekcie udział wzięli: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Państwowa Straż Pożarna w Suwałkach, Placówka Straży Granicznej w Rutce-Tartak, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Suwalski Parku Krajobrazowy, Inspekcja Transportu Drogowego Oddział Wydziału Inspekcji w Suwałkach, Straż Miejska w Suwałkach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach oraz Nadleśnictwo Suwałki.