Asset Publisher Asset Publisher

IV Targi Leśne „Las i My” w Szepietowie

W dniach 08-09.10.2016 r. w Szepietowie odbyły się IV Targi Leśne „Las i My”, w których wzięło udział Nadleśnictwo Suwałki.

Na targi podobnie jak w latach ubiegłych przyjechało wiele firm z branży leśnej, ogrodniczej i sadowniczej, nie zabrakło również stoisk z rękodziełem czy smakołykami regionalnymi. Na odwiedzających targi czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokazy maszyn i technologii związanych z pozyskaniem i przetwórstwem drewna, konkurs umiejętności pilarzy,  oraz występy zespołów artystycznych. Na tegorocznych targach odbyła się konferencja „Puszcza Białowieska – prawda i mity", która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Nadleśnictwo Suwałki wraz z Nadleśnictwem Bielsk i Nadleśnictwem Łomża zaprezentowało ofertę szkółek leśnych. Wielu odwiedzających skorzystało z oferty naszego Nadleśnictwa i zaopatrzyło  się w sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym. Kupujący byli zainteresowani procesem technologicznym i hodowlanym w szkółce kontenerowej. Odwiedzający IV Targi Leśne pytali o sposoby sadzenia i dalszej hodowli, co powodowało wymianę doświadczeń i liczne rozmowy z leśnikami Nadleśnictwa Suwałki.

Ponadto Lasy Państwowe podczas targów przedstawiły ciekawą urozmaiconą ofertę m.in. Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego ofertę edukacyjną w formie licznych zabaw i  konkursów. Nadleśnictwo Augustów zaprezentowało realizowany projekt „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach". Nadleśnictwo Ełk promowało obyczaje łowieckie i myśliwskie.

Tradycyjnie wybrano hit targów leśnych. Najlepszy okazał się Sadmasz z Wielopola, który zaoferował ofertę nowych i używanych maszyn sadowniczych oraz komunalnych.