Asset Publisher Asset Publisher

Jesienna akcja „Bądź widoczny – noś odblaski!”

Za oknem coraz szybciej zapada zmrok. Widoczność jest znacznie ograniczona. Piesi poruszający się po drogach są niemal niewidoczni dla kierowców, dlatego też Nadleśnictwo Suwałki postanowiło włączyć się w akcję profilaktyczną prowadzoną przez Komendę Miejska Policji w Suwałkach, która przypomina o  obowiązku wyposażenia w elementy odblaskowe osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Część zakupionych przez Nadleśnictwo Suwałki odblasków Nadleśniczy Nadleśnictwa Suwałki Wojciech Rodak przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji podinspektora Adama Miezianko w celu wsparcia codziennych działań Policji.

Ponadto wszyscy pracownicy Służby Leśnej wykonujący obowiązki służbowe w terenie biorą udział w akcji promującej ideę bycia widocznym na drodze i przekazują odblaski osobom poruszającym się po zmierzchu w środowiskach, w których wykonują swoją pracę. Przyczyni się to z pewnością do zwiększenia widoczności pieszych, a tym samym do przeciwdziałania wypadkom z ich udziałem.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Opady deszczu, mgła i inne czynniki atmosferyczne tą widoczność dodatkowo ograniczają. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Pamiętajmy: „Ludzkie życie jest najcenniejsze!”