Asset Publisher Asset Publisher

LEŚNA MAJÓWKA Z MUNDUREM

Leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki, tradycyjnie jak co roku włączyli się w obchody Święta Konstytucji 3 maja. W ramach uroczystości na placu przed Komendą Miejską Policji w Suwałkach odbył się Piknik Rodzinny p.n. „Majówka z Mundurem"

Osoby odwiedzające mogły zapoznać się z pracą Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej oraz zobaczyć prezentowane pokazy sprzętu i uzbrojenia.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne Nadleśnictwa, na którym leśnicy opowiadali o swojej pracy, zasadach zachowania bezpieczeństwa w lesie oraz zachęcali do korzystania z obiektów do biegów na orientację znajdujących się na terenie nadleśnictwa. Niewątpliwą atrakcją stanowiło leśne koło fortuny. Uczestnicy pikniku poprzez zabawę mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy z takich dziedzin jak: gospodarka leśna, ochrona przyrody czy znajomości poszczególnych gatunków roślin i zwierząt.  

Na wszystkich, którzy brali udział w zabawach czekały drobne upominki. Wszyscy zainteresowani tematyką leśną mogli skorzystać z przygotowanych materiałów dotyczących Nadleśnictwa Suwałki, Gospodarstwa Szkółkarskiego, Zielonego Punktu Kontrolnego, projektu Poznaj Swój Las oraz Puszczy Białowieskiej.

Na najmłodszych czekały do pokolorowania leśne kolorowanki, a rodzice w tym czasie mogli obejrzeć filmy przedstawiające prace wykonywane przez leśników oraz sposoby wyhodowania sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym pochodzących z nowoczesnej szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Suwałki.

Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego. Przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i osób dorosłych.