Asset Publisher Asset Publisher

LEŚNY PRZYSTANEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki i pracownicy z Zarządu Dróg i Zieleni przygotowali dla pasażerów komunikacji miejskiej niespodziankę. Od tego dnia mieszkańcy Suwałk będą oczekiwać na autobus w otoczeniu leśnej scenerii. Wiata przystankowa przy siedzibie nadleśnictwa nabrała leśnego charakteru w ramach akcji „Las. Przystanek od codzienności”.

W ramach tej kampanii oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu przypadającego na 21 marca na przystanku w godzinach porannych pojawili się leśnicy, którzy częstowali mieszkańców słodyczami.

Nadanie wiacie przystankowej wyglądu leśnego, który związany jest z trwałą zrównoważoną gospodarką leśną prowadzoną przez Nadleśnictwo Suwałki, było możliwe przy współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni w Suwałkach.  Przystanek został pomalowany na kolor zielony i oklejony zdjęciami, które ukazują prace leśników na szkółce kontenerowej Nadleśnictwa Suwałki. W Gospodarstwie      Szkółkarskim           produkowanych jest ok. 5 mln sadzonek rocznie

W Gospodarstwie Szkółkarskim produkowanych jest ok. 5 mln sadzonek rocznie, które przeznaczone są głównej mierze na potrzeby nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Głównymi gatunkami produkowanymi w szkółce kontenerowej są świerk, sosna, olsza, dąb, modrzew, brzoza, lipa oraz grab.

Już niedługo rusza wiosenna sprzedaż sadzonek, podczas której klienci indywidualni będą mogli zaopatrzyć się w gatunki drzew lasotwórczych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Nadleśnictwa Suwałki (http://www.suwalki.bialystok.lasy.gov.pl/sprzedaz-sadzonek).