Asset Publisher Asset Publisher

O LESIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWEJ WSI

Z ilu warstw składa się las? Jakie zwierzęta mieszkają w lesie? Jak powinniśmy się zachowywać podczas pobytu w lesie? To tylko kilka przykładów pytań, na które odpowiedzi poznali uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi podczas spotkania z leśnikiem pracującym w Nadleśnictwie Suwałki.

W dniu 2 października odbyło się spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi na temat warstw lasu i jego mieszkańców. Dzieci z klas 0-III z ciekawością i dużym zaangażowaniem wysłuchały o obowiązkach leśnika oraz o lesie i zwierzętach tam żyjących.

Młodzi uczniowie dowiedzieli się, że wbrew ogólnemu przekonaniu, leśnicy nie tylko wycinają drzewa, ale przede wszystkim je sadzą. Spotkanie z dziećmi było również okazją do poznania budowy lasu, który składa się z kilku warstw oraz jakie warunki panują w poszczególnych piętrach lasu.

Wymienienie zasad jakimi należy się kierować podczas leśnych wizyt również nie sprawiło uczniom kłopotu. Nie zabrakło również opowieści o roślinach, które możemy spotkać w polskich lasach, a w szczególności na terenach leśnych w okolicy.