Asset Publisher Asset Publisher

Oficjalne Otwarcie Narciarskiej Trasy Biegowej „Papiernia”

W niedziele 22 stycznia 2017 r. odbyło się Oficjalne Otwarcie Narciarskiej Trasy Biegowej „Papiernia”.

Kilkudziesięciu narciarzy miało okazję zapoznać się z nowo powstałą trasą. Do dyspozycji narciarzy biegowych przygotowano dwie pętle o długości 4,8 oraz 3,1 km. Była wspólna rozgrzewka, biegi na nartach a później spotkanie integracyjne przy ognisku.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:Wiktor Vaina – Dyrektor Fabryki Mebli „Forte" S.A. Oddział w Suwałkach,  Wojciech Rodak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Suwałki oraz Tadeusz Chołko – Wójt Gminy Suwałki. W wydarzeniu udział wzięli również Jadwiga Olbryś – Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz  Marek Jeromin – Przewodniczący Rady Gminy Suwałki.

Trasa narciarska powstała z myślą o wszystkich, którzy amatorsko uprawiają narciarstwo biegowe, a także o tych którzy chcieliby rozpocząć dopiero przygodę z tym sportem. Trasa narciarska nie ma ostrych podbiegów i stromych zjazdów, przez co jest idealna nadaje się do stawiania pierwszych kroków na biegówkach.

Oficjalne otwarcie trasy narciarskiej to kolejny etap projektu „Narciarska Trasa Biegowa PAPIERNIA" realizowanego przez Klub Rowerowy MTB Suwałki przy współpracy z Nadleśnictwem Suwałki. Projekt współfinansowany jest także ze środków budżetu Miasta Suwałki. Natomiast oznakowanie trasy możliwe było dzięki Programu Inicjatyw Pracowniczych „Formy – Fabryka Inicjatyw"organizowanego przez FABRYKI MEBLI „FORTE" S.A.

NTB „Papiernia" już od kilku tygodni cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki cyklicznym „Nocnym Biegówkom". W każdy śnieżny czwartek o 18.30 narciarze wyposażeni w„czołówki" przemierzają leśne ostępy.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z trasy i uprawiania narciarstwa biegowego, które jest bardzo zdrowym, bezpiecznym a przede wszystkim przyjemnym sportem dla całych rodzin.

Spotkajmy się na biegówkach!

 

Autorzy zdjęć: L. Żebrowski, D. Tasior, A. Przybycień, M. Tylenda