Asset Publisher Asset Publisher

Podlaskie. Zasilane naturą

W dniu 09.10.2016 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie odbył się event promujący Podlasie jako jedno z niezwykłych miejsc na ziemi, które słynie z piękna przyrody, lasów i jezior.

Event miał charakter neuromarketingowy, mający na celu pobudzenie zmysłów słuchu, węchu, wzroku i dotyku osób korzystających z usług PKP. Osoby odwiedzające Dworzec Centralny przyciągała muzyka naśladująca odgłosy lasu połączona z grą świateł i unoszącym się zapachem lasu, żywicy i ziół. Aranżacja stoiska wykorzystująca żywą roślinność pozwalała przenieść się wyobraźnią z zatłoczonego dużego miasta do lasu, strefy ciszy i spokoju.

Leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki zaproszeni przez Organizatorów: Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną z Białegostoku promowali sadzonki świerkowe z zakrytym systemem korzeniowym, które zostały wyhodowane w Gospodarstwie Szkółkarskim Nadleśnictwa Suwałki. Młode drzewka cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających Dworzec Centralny. Zainteresowani chętnie podejmowali rozmowę z leśnikami, dzieląc się swoimi wątpliwościami, co do sposobu sadzenia i pielęgncji otrzymanego drzewka, jak również z dużym sentymentem wspominali czas, który w przeszłości spędzili na Podlasiu.

Organizatorzy obdarowywali przechodniów upominkami związanymi z Podlasiem m.in. olejkami o zapachu leśnym, gadżetami z surowców naturalnych, jak również biletami wstępu na Międzynarodowe Targi Word Travel Show.

Event „Podlaskie.Zasilane naturą" zorganizowany w Warszawie był zaproszeniem do odwiedzenia województwa podlaskiego i skorzystania z różnych form wypoczynku oraz zapowiedzią Międzynarodowych Targów Word Travel Show, które odbędą się w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 14-16.10.2016 r.