Asset Publisher Asset Publisher

Regaty żeglarskie leśników zakończone

W miniony piątek odprawą sterników zakończył się XV Rejs Bractwa Żeglujących Leśników.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w zmienionej formule organizacyjnej związanej z Zarządzeniem nr 15 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 8 marca 2016 r. w sprawie systemu imprez pracowniczych w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.Decyzją  nr 366 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17.06.2016 r. organizatorem wiodącym ogólnopolskiej wielofunkcyjnej imprezy pracowniczej pod nazwą własną „Regaty żeglarskie leśników" zostało Nadleśnictwo Suwałki a nadleśnictwami wspomagającymi Nadleśnictwo Maskulińskie i Nadleśnictwo Pisz. Uczestnicy Regat (41 osób), reprezentujący 11 jednostek organizacyjnych z terenu regionalnych dyrekcji w Białymstoku, Gdańsku, Pile, Toruniu i Warszawie, spotkali się w poniedziałek 1.08.2016 r. nad Jez. Bełdany na polu biwakowym „Przy Siatce".Załogi jachtów w ramach integracji wzięły udział w konkursie sprawnościowym i wiedzy żeglarskiej „O złoty pagaj Nadleśniczego Nadleśnictwa Pisz" – szczegóły na stronie internetowej Nadleśnictwa Pisz.

Kolejne dwa dni upłynęły na rekreacyjnym pływaniu i zwiedzaniu LKP „Lasy Mazurskie". Żeby dotrzeć na miejsce kolejnego spotkania załogi musiały przeprawić się przez śluzę „Guzianka", co w szczycie sezonu żeglarskiego nie jest łatwym zadaniem. Szczęśliwe wszyscy zameldowali się na bindudze "Polfa" nad Jez. Nidzkim.  Stąd w czwartek 4.08.2016 r. jachty ruszyły na start wyścigu regatowego.

Triumfatorem tegorocznych regat została załoga z Nadleśnictwa Kaczory na jachcie Twister „Świetlik" ze sternikiem Jackiem Zawielakiem, drugie miejsce przypadło załodze z Nadleśnictwa Gołdap na jachcie „Bolero 805" ze sternikiem Sandrą Jankowską a trzecie miejsce zajęła załoga reprezentująca Nadleśnictwo Celestynów na jachcie „Fokus 650" ze sternikiem Czesławem Kietlińskim. Wręczenie pucharów, nagród i dyplomów oraz podsumowanie całej imprezy odbyło się na terenie zabytkowej wyłuszczarni nasion Nadleśnictwa Maskulińskie.

W piątek 5.08.2016 r. podczas odprawy sterników zaproponowano lokalizację przyszłorocznych Regat  na Jez. Mamry.

                                                                                                                          Do zobaczenia za rok. 

Autorzy zdjęć: Grzegorz Niezbecki, Anna Maria Ptak.