Asset Publisher Asset Publisher

Rodzinny Bieg na Orientację

Nadleśnictwo Suwałki wraz z Gminą Rutka-Tartak zorganizowało Rodzinny Bieg na Orientację w ramach Pikniku nad Szczupłą z wykorzystaniem obiektu Poznaj Swój Las „Rutka”. Celem zawodów było rozpowszechnienie walorów przyrodniczych i krajobrazowych gminy oraz biegów na orientację, w których mogą uczestniczyć całe rodziny.

W czwartek 20 czerwca 2019 r. zawodnicy wyruszyli do lasu, aby aktywnie spędzić czas na łonie natury. Zadaniem ich było znalezienie dziesięciu punktów kontrolnych i potwierdzenie tego na karcie uczestnictwa za pomocą perforatorów. Oprócz znalezienia punktów uczestnicy mieli także za zadanie odpowiedzieć na pytania znajdujące się na każdym stanowisku kontrolnym. Należało wykazać się znajomością Gminy Rutka-Tartak oraz wiedzy leśnej.

„Bieg na orientację to wyjątkowa forma aktywności ruchowej. Od zawodników wymaga wytrzymałości, siły, szybkości, a przy tym koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji i ciągłego planowania, a przy tym jest sportem rodzinnym związanym z ruchem na świeżym powietrzu i w bliskim kontakcie z naturą”.

W zawodach uczestniczyło 15 zawodników tworzących 4 drużyny: UGRT (drużyna Urzędu Gminy Rutka-Tartak), Sinkiewicz Team, Żuczki i Oszkinis. Wszystkie drużyny odnalazły punkty kontrolne znajdujące się na trasie biegu oraz odpowiedziały na pytania znajdujące się na punktach. Wyniki biegów ukształtowały się następująco:

I miejsce drużyna Oszkinis
II miejsce drużyna Żuczki
III miejsce drużyna Sinkiewicz Team
IV miejsce drużyna UGRT

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do korzystania z oferty przygotowanej przez Nadleśnictwo Suwałki w ramach projektu „Poznaj Swój Las” oraz projektu „Zielony Punkt Kontrolny”.