Asset Publisher Asset Publisher

Spacer z leśnikiem 2022

W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów Nadleśnictwo Suwałki zorganizowało „Spacer z leśnikiem” po urokliwym lesie w Smolnikach. Był to spacer przepełniony nie tylko leśnymi ciekawostkami, ale przede wszystkim pozytywną energią.

W wydarzeniu uczestniczył osoby w różnym wieku o różnych zainteresowaniach, jednakże cel był wspólny – świętowanie Międzynarodowego Dnia Lasów. Spacer odbył się po urokliwym lesie „Borek” w Leśnictwie Hańcza. Na trasie uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć elementy gospodarki leśnej jak piękne drzewostany, kępy ekologiczne, grodzenia, stosy drewna, ale przede wszystkim poznać pracę leśnika i zasady gospodarki leśnej.
 

Uczestnicy wyprawy pod czujnym okiem leśników dowiedzieli się poprzez praktyczne zajęcia jak m.in. cechuje się drewno, jak mierzy się dłużyce, jak zmierzyć wysokość drzewa. Ponadto, spacer wzbogacony był wieloma atrakcjami zarówno przyrodniczymi jak na przykład pierwsze odznaki wiosny, żery kornika, czy drzewo ekologiczne, ale także grą terenową geocaching oraz ogniskiem.
 

Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich było znalezienie przez jednego z wędrowców zrzuconego poroża jelenia, które utwierdziło wszystkich  przekonaniu, że przyroda lubi zaskakiwać.

Dziękujemy bardzo uczestnikom za zaangażowanie i chęć poznawania pracy leśników w terenie, czyli w miejscu, w którym o pasji rozmawia się najprzyjemniej.