Asset Publisher Asset Publisher

ULTRAMARATON NA SUWALSZYŹNIE

7 kwietnia 2018 r. w pięknych okolicznościach przyrody, odbyła się pierwsza edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza. W biegu na dystansie 63 km, wystartowało 102 biegaczy z całej Polski, W imprezie brali udział zawodnicy zaprawieni w bojach na ultra dystansach, jak i początkujący.

Trasa biegu prowadziła ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy musieli wbiec na Górę Zamkową zamieszkiwaną w dawnych czasach przez Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Wyznaczona trasa poprowadziła biegaczy także ścieżkami wytyczonymi przez lasy Nadleśnictwa Suwałki

Bieg został zorganizowany przez Fundację "Kierunek Ultra" zajmującą się organizacją imprez sportowych w naszym regionie. Nadleśnictwo Suwałki również aktywnie włączyło się w organizację biegu.

Zdaniem biegaczy urodziwa trasa okazała się też dość trudną i zaskoczyła pagórkami, podbiegami, wąskimi ścieżkami, błotem, ale tez i pięknym słońcem.

Wyniki biegu:

Kobiety: MICHALAK NATALIA – Szczytno, z czasem 6:56:40, JOANNA KARCZEWSKA- Suwałki,  z czasem 7:06:22 , GADOMSKA ANNA – Warszawa, z czasem 7:16:43

Mężczyźni: ŚLUSARCZYK PAWEŁ - Śródborów, z czasem 5:44:52 , SIKORSKI PIOTR -  Piła, z czasem 5:55:53 , GRODZKI ŁUKASZ – Białystok,  z czasem 5:57:28.

Najszybszy z Suwalczan to GICZEWSKI PAWEŁ z czasem 6:21:56, 5 miejsce Open.