Asset Publisher Asset Publisher

VI GRA MIEJSKA KAMIENIE RZUCANE NA SZANIEC

W czwartek 29 marca 2018 r. w Suwałkach odbyła się VI edycja Gry Miejskiej „Kamienie rzucane na szaniec”, która związana była z obchodami 75 rocznicy Akcji pod Arsenałem.

Gra została zorganizowana przez harcerzy Hufca ZHP w Suwałkach. Miała na celu uświadomienie ważnych wartości dla młodych ludzi takich jak: patriotyzm, zaradność czy aktywność społeczna.

Nadleśnictwo Suwałki po raz drugi wzięło udział w Grze Miejskiej „Kamienie rzucane na szaniec". Punkt kontrolny znajdował się w siedzibie nadleśnictwa, gdzie przygotowano cztery zadania do wykonania, z czego dwa zadania związane były z wiedzą dotyczącą leśnictwa, a pozostałe wymagały aktywności, kreatywności oraz logicznego myślenia.

Łącznie na każdą ze zgłoszonych grup „patrolowych" czekało 10 punktów z zadaniami rozmieszczonymi w różnych miejscach Suwałk. Za wykonanie każdego zadania przyznawane były punkty w skali od 0 do 5.

Gra Miejska „Kamienie rzucane na szaniec" jest grą terenową odbywającą się cyklicznie i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród suwalskiej młodzieży oraz harcerzy Hufca Suwałki. Fabuła gry oparta jest na książce Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec" i jej celem jest przedstawienie dzieciom i młodzieży działalności Szarych Szeregów, młodych patriotów, którzy postawą i czynami udowodnili swoją miłość do Ojczyzny.