Asset Publisher Asset Publisher

Za nami 17. edycja Forest SHOW

Dnia 26.06.2021r. odbyła się 17. edycja pokazu maszyn leśnych - Forest SHOW w Augustowie. Była to okazja do zapoznania się z innowacyjnymi maszynami i urządzeniami do pracy w lesie, obejrzenia widowiskowej rywalizacji operatorów forwardera oraz do rozmów o lesie i leśnictwie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydawnictwo Lasmedia Sp. z o. o. pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Burmistrza Augustowa. Skupiło ono pracowników leśnych, operatorów maszyn leśnych, leśników oraz osoby zainteresowane z całej Polski.

Podczas imprezy odbywała się wystawa maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych (od siekier i narzędzi ręcznych, poprzez pługi, sadzarki, rębaki, przyczepy leśne, ciągniki, skidery, forwardery, aż po największe harwestery z całym osprzętem).

Największą atrakcją były zawody operatorów maszyn leśnych POLISH FORESTRY CHALLENGE na przyczepach zrywkowych, które wymagały od operatorów niezwykłej precyzji podczas wykonywania zadań.

Na Forest SHOW w Augustowie swoją obecność zaznaczyło Nadleśnictwa Suwałki, które przygotowało atrakcje dla rodzin m.in. leśne koło fortuny, rozpoznawanie tropów i rodzimych gatunków drzew. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się osobliwa kolekcja Nadleśnictwa dotycząca pamiątek historii znalezionych w drewnie np. wrośnięta w drewno podkowa.