Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Suwałki zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych. Podczas spotkania pracownicy nadleśnictwa zabiorą odwiedzających na ciekawy spacer do lasu, opowiedzą o zjawiskach w nim zachodzących oraz zdradzą tajemnice swojej pracy.

Edukacja przyrodniczo-leśna została na stałe wpisana w działalność Lasów Państwowych. Na celu ma upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz podnoszenie świadomości w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z darów lasu.
Edukacja leśna ma na celu upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej.
W ofercie nadleśnictwa znajdują się między innymi: lekcje terenowe z wykorzystaniem obiektów Poznaj Swój Las i Zielony Punkt Kontrolny, wycieczki z przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej, zajęcia na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego oraz spotkania z leśnikiem w szkołach.

Dodatkową atrakcją po zajęciach jest możliwość zorganizowania ogniska w pobliżu wiaty, znajdującej się na terenie szkółki kontenerowej (prowiant, sztućce, talerzyki we własnym zakresie).
Do skorzystania z oferty edukacyjnej nadleśnictwo zaprasza szkoły i instytucje zainteresowane spotkaniem z pracownikami Lasów Państwowych.

Działając w oparciu o Zarządzenia Nr 32 Dyrektora RDLP w Białymstoku z dnia 5 września 2017 r. w sprawie regulaminu uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku osoby zainteresowane organizacją zajęć edukacyjnych zobowiązane są do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictwa Suwałki oraz wypełnić oświadczenie o akceptacji „Regulaminu uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej” (dostępne poniżej).

Wszyscy chętni wzięciem udziału w zajęciach proszeni są o kontakt bezpośrednio z nadleśnictwem w celu ustalenia dogodnego dla obu stron terminu oraz szczegółów zajęć.

Dane kontaktowe:

Nadleśnictwo Suwałki
ul. Wojska Polskiego 1, 16-400 Suwałki
e-mail: suwalki@bialystok.lasy.gov.pl
tel.: (87) 566 42 95