Asset Publisher Asset Publisher

TRASY ROWEROWE

Na terenie Nadleśnictwa Suwałki zlokalizowanych jest 12 tras do Rowerowej Jazdy na Orientację. Na obszarze Leśnictwa Papiernia „Las Suwalski” wyznaczone zostały 4 trasy, natomiast w Leśnictwie Białorogi obiekt „Szwajcaria” znajduje się 8 tras zróżnicowanych pod względem długości.

Trasy przygotowane zostały dla rowerzystów, ale równie dobrze można pokonać je pieszo podczas uprawiania nordic walking. Punkty rozmieszczone są tylko po drogach i ścieżkach. Każdy chętny do skorzystania z oferty może pobrać mapę z wybraną trasą (dostępne poniżej) i sprawdzić się w lesie.

Jazda na rowerze pozwala na odreagowanie stresu oraz daje możliwość obcowania z naturą, wyciszenia i prawidłowego odprężenia.  Jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, niemal bez ograniczeń.

Opis tras obiekt „Las Suwalski” :

- Trasa rowerowa 1 – 6,3 km

- Trasa rowerowa 2 – 14,0 km

- Trasa rowerowa 3 – 5,5 km

- Trasa rowerowa 4 – 9,9 km
 

Punkt startowy tras rowerowych 1 i 2 zlokalizowany jest na tablicy informacyjnej ścieżki edukacyjnej przy Gospodarstwie Szkółkarskim, natomiast trasy 3 i 4 zaczynają się przy głównej drodze Suwałki – Płociczno naprzeciwko Miejsca Postoju Pojazdów „Papiernia”.


Opis tras obiekt „Szwajcaria”

- Trasa rowerowa długa 1 – 17,4 km

- Trasa rowerowa długa 2 – 20,1 km

- Trasa rowerowa średnia 1 – 9,4 km

- Trasa rowerowa średnia 2 – 8,2 km

- Trasa rowerowa średnia 3 – 7,8 km

- Trasa rowerowa krótka 1 – 4,0 km

- Trasa rowerowa krótka 2 – 4,4 km

- Trasa rowerowa krótka 3 – 5,1 km


Punkt startowy mieści się w pobliżu Miejsca Postoju Pojazdów w Leśnictwie Białorogi przy trasie prowadzącej do Jeleniewa. Można zostawić samochód na parkingu, zdjąć rower z bagażnika i ruszyć w dalszą trasę na dwóch kółkach.