Asset Publisher Asset Publisher

I Otwarte Międzynarodowe Zawody Drwali w Suwałkach

I Otwarte Międzynarodowe Zawody Drwali

w Suwałkach

W ramach obchodów 40-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w dniu 21 czerwca 2015 r. odbyły się „I Otwarte Międzynarodowe Zawody Drwali". Ich współorganizatorem było Nadleśnictwo Suwałki.

Przybyłych na tereny rekreacyjne położone nad Zalewem Arkadia przywitała kapryśna deszczowo-słoneczna pogoda, która nie przeszkodziław rozgrywaniu zaplanowanych konkurencji.

     Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Suwałk  Czesław Renkiewicz, który podkreślił profil gospodarczy Suwalszczyzny, gdzie jedną z wiodących branż jest szeroko pojęty przemysł drzewny bazujący na surowcu pochodzącym głownie z miejscowych lasów.

      Do rywalizacji przystąpiło 8 drwali pracujących na co dzień w Zakładach Usług Leśnych świadczących usługi na rzecz Nadleśnictw Waliły i Suwałki. Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach, w których należało się wykazać zarówno szybkością jak i precyzją czy siłą.Należało też pamiętać o stosowaniu się do obowiązujących zasad BHP.

Trzech najlepszych „drwali" oprócz okazałych pucharów otrzymało nagrody finansowe ufundowane przez OSiR w Suwałkach, a pozostali uczestnicy zawodów nagrody rzeczowe przekazane przez Nadleśnictwo Suwałki (współorganizator zawodów), firmę „Cymes" oraz twórców rękodzieła, którzy tego dnia prezentowali swoje prace w bezpośrednim sąsiedztwie głównej areny zmagań.

Ale emocje związane z zawodami drwali to nie wszystko. Tradycyjnie podczas takich imprez można było odwiedzić stoisko promocyjne Nadleśnictwa Suwałki. Tam dla wszystkich a szczególnie dla najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Prezentowana była m.in. nowoczesna produkcja sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym oraz można było wygrać zestaw do samodzielnej hodowli drzewka.

 

         Klasyfikacja końcowa zawodów:

 

1.     Radosław Trochimczyk (Gródek) – 560 pkt.

2.     Piotr Bielski (Michałowo) – 499 pkt.

3.     Jacek Kukliński (Małynka gm. Zabłudów) – 458 pkt.

4.     Przemysław Kuprewicz (Olszanka) – 444 pkt.

5.     Tadeusz Masłowski (Płociczno) – 410 pkt.

6.     Bartosz Kudlewski (Białowieża) – 405 pkt.

7.     Krzysztof Zawadzki (Płociczno) – 382 pkt.

8.     Krzysztof Kukliński (Małynka gm. Zabłudów) – 350 pkt.

 

     Zapraszamy na krótką fotorelację.