Asset Publisher Asset Publisher

Las skrywa wiele tajemnic – odkryj je przy pomocy geocaching, czyli gry terenowej dla każdego

Nadleśnictwo Suwałki zaprasza do udziału w geocachingu, czyli grze terenowej podejmujące zagadnienia dotyczące lasów. Słowem „geocache” określa się ukryty pojemnik przeznaczony do szukania, który zawiera w sobie tajemnice, wiedzę tematyczną, a przede wszystkim ciekawą propozycję do spędzenia wolnego czasu.

Karolina Wierzbiło studentka leśnictwa na Wydziale Leśnym SGGW, w ramach pracy magisterskiej przy współpracy z Nadleśnictwem Suwałki przygotowała grę terenową w okolicznych lasach. W lesie zostały ukryte skrytki, do których znalezienia niezbędne będą opisy zawarte w aplikacji geocaching oraz odbiornik współrzędnych GPS.

Dlaczego warto?

Geocaching jest to gra terenowa, która motywuje do wyjścia do lasu, umożliwia poznanie nowych ciekawych miejsc oraz zdobywanie wiedzy o lesie wszystkimi zmysłami podczas zabawy. Jest to niewątpliwie ciekawa propozycja na spędzenie wolnego czasu w lesie z rodziną, ze znajomymi czy podczas samotnych wędrówek.

Jak rozpocząć przygodę?

  1. Stwórz konto online na stronie https://www.geocaching.pl/ lub w aplikacji Geocaching®, żeby zobaczyć mapę skrytek w pobliżu. 
  2. Znajdź skrytki ukryte przez użytkownika storczyk2021, które znajdziesz na stronie Geocaching.pl https://tiny.pl/9gkgp,
  3. Znajdź skrytkę i podziel się wrażeniami w ankiecie, dostępnej na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsFW4L6rAklwmCIv5zet1fdv5BT7eKwlLN8-He0JNWIbe6Cw/viewform

Dołącz do grupy na Facebooku

Autorka geocachingu w Nadleśnictwa Suwałki zachęca do dołączenia do facebookowej grupy https://www.facebook.com/groups/2001588306662347 Stwórzmy społeczność. Wymieniajmy się doświadczeniem i pomysłami. Odkryjmy las na nowo.