Asset Publisher Asset Publisher

MIEJSCA POSTOJU POJAZDÓW

Wszystkich miłośników lasów zapraszamy do korzystania z miejsc postoju pojazdów wybudowanych przez Nadleśnictwo Suwałki w Leśnictwach Papiernia, Płociczno i Białorogi.

Na terenie nadleśnictwa znajdują się cztery miejsca parkingowe. W ramach utworzonej infrastruktury turyści mogą pozostawić swoje pojazdy, a następnie korzystać z otaczających lasów na rowerach lub pieszo. Każde miejsce postoju wyposażone jest w drewniane kosze na śmieci, zadaszone  ławostoły, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Wyznaczonych zostało dziesięć miejsc parkingowych w tym jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkie te miejsca powstały z własnych funduszy nadleśnictwa, aby osoby odwiedzające  nasze lasy mogły pozostawić w bezpiecznym miejscy samochód i mile spędzać czas w urokliwych miejscach.

Na udostępnionej mapie wskazano kolorem pomarańczowym lokalizację wszystkich obiektów.

Przypominamy, że wybierając się do lasu należy samochód pozostawić w miejscu oznaczonym jako parking lub miejsce postojowe. Zgodnie z art. 29 ustawy o lasach tylko tam można bezpiecznie parkować. Nie należy pozostawiać samochodów przed szlabanami i na poboczach dróg, nawet jeśli są one dopuszczone do ruchu, ponieważ utrudnia to ich gospodarcze wykorzystanie.

Resources to get