Asset Publisher Asset Publisher

O LESIE NA DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka Nadleśnictwo Suwałki wraz z Nadleśnictwem Głęboki Bród przygotowało dzieciom wiele atrakcji w ramach pikniku „Dzień Dziecka z mundurem 2019”.

Na placu przed Komendą Miejską Policji dnia 1 czerwca 2019 r leśnicy zorganizowali stoisko edukacyjne pod hasłem „Od małego drzewka do wielkiego lasu”, na którym opowiadali najmłodszym o bardzo ważnej roli lasu i o trudzie jaki trzeba włożyć przez wiele lat zanim z maleńkiego nasionka wyrośnie potężne drzewo.

Podczas pikniku dzieci mogły odcisnąć na piasku tropy zwierząt, zrobić tatuaż z wizerunkiem mieszkańców lasów oraz sprawdzić swoją wiedzę leśną w zabawie „Koło fortuny”.

Zorganizowany został również konkurs wiedzy o lesie, w ramach którego dzieci uczyły się rozpoznawania gatunków drzew i zasad zachowania bezpieczeństwa w lesie. Za dobre odpowiedzi czekały drobne upominki.

„Dzień Dziecka z mundurem 2019” odbył się pod honorowym patronatem Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego.

Bardzo nam miło, że stoisko Lasów Państwowych było tak chętnie odwiedzane i  cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci jak i dorosłych.