Wydawca treści Wydawca treści

Narciarska Trasa Biegowa „Papiernia”

Na terenie Nadleśnictwa Suwałki udostępniona została trasa do narciarstwa biegowego w okolicach Płociczna w Leśnictwie Papiernia.

Narciarska Trasa Biegowa powstała z myślą o wszystkich, którzy amatorsko uprawiają narciarstwo biegowe, a także o tych, którzy chcieliby rozpocząć dopiero przygodę z tym sportem. W większości trasa jest stosunkowo prosta i równa, przez co poradzą sobie z nią również najmłodsi amatorzy sportów zimowych.

Wytyczone zostały dwie pętle zróżnicowane pod względem długości.

ZIELONA o długości 3,1 km

NIEBIESKA o długości 4,8 km

Należy podkreślić, że narciarstwo biegowe jest to sport bezpieczny, który angażuje praktycznie wszystkie mięśnie ciała (mięśnie nóg, pleców czy ramion), przy czym nie obciąża stawów. Biegówki podobnie jak kolarstwo i pływanie pozwala podnieść ogólną wydolność organizmu.

Początkiem trasy jest Miejsce Postoju pojazdów w Leśnictwie Papiernia (przy drodze z Suwałk do Płociczna). Trasa narciarska jest  bezpłatnie udostępniona do powszechnego użytku przez cały rok. Po za sezonem zimowym może być wykorzystywana do biegania, spacerów, Nordic Walking oraz jazdy na rowerze.

Nadleśnictwo Suwałki zachęca wszystkich do korzystania z trasy.

Film z Biegu Narciarskiego, który się odbył w lutym 2019 r.: (kliknij w grafikę poniżej)