Asset Publisher Asset Publisher

PROGRAM ZANOCUJ W LESIE W NADLEŚNICTWIE SUWAŁKI

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Suwałki
Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe.
To obszary, na którym możesz biwakować.
Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.
Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.
Miłego obcowania z lasem!

 

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Suwałki

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy (należy wejść w Mapy BDL, a następnie wybrać Mapa zagospodarowania turystycznego)

oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]

2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać.

3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu czaswlas.pl

5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

UWAGA!!!Prace gospodarcze w miesiącu czerwcu prowadzone będą w następujących lokalizacjach:

  • leśnictwo Białorogi wydzielenia 363b, 362a, 362b, 362c
  • leśnictwo Bondziszki wydzielenie 6a
  • leśnictwo Krasnopol wydzielenie 271c, 275Aa 275Ad.

6. na wyznaczonym obszarze w leśnictwie Krasnopol znajduje się rezerwat przyrody, oznaczony w terenie czerwoną tablicą.

7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Terminy polowań zbiorowych są odpowiednio dostępne dla obszaru Białorogi - Koło Łowieckie Jedynka, dla obszaru BondziszkiKoło Łowieckie Ursus, dla obszaru Krasnopol – Koło Łowieckie Łoś 

8. Informacje o strefie nadgranicznej Warunki uprawiania turystyki, sportu, polowań i połowu ryb w strefie nadgranicznej

9. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Pani Joanna Słuchocka

joanna.sluchocka@bialystok.lasy.gov.pl nr tel. 87 566 42 95 wew. 138

Nadleśnictwo Suwałki przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.