Wydawca treści Wydawca treści

Trasa edukacyjna

Nadleśnictwo Suwałki serdecznie zaprasza do korzystania z oferty edukacyjnej w ramach "Zielonego Punktu Kontrolnego" (ZPK). Punkty rozmieszczone są w Leśnictwie Papiernia w pobliżu szkółki leśnej Nadleśnictwa Suwałki przy ul. Wojska Polskiego 75A.

Każdy  przystanek zaopatrzony jest w tablicę, która dostarcza wiele interesujących  zagadnień na temat szkółki leśnej, budowy i funkcji lasu, jego mieszkańców oraz pracy leśników. Do wyboru są 3 rodzaje tras wiec każdy znajdzie coś dla siebie.

Ścieżka edukacyjna 1

Długość ścieżki około 1,8 km

Wzdłuż trasy umieszczono 4 tablice edukacyjne, z których można dowiedzieć się jak przebiega produkcja sadzonek na szkółce leśnej, przez jakie etapy musi przejść las, żeby stać się dojrzałym drzewostanem oraz jakie zwierzęta można spotkać w naszych lasach.

Ścieżka edukacyjna 2

Długość ścieżki około 3 km

Na  ścieżce rozmieszczonych jest 7 tablic tematycznych, które przedstawiają charakterystykę polskich dębów, wyjaśniają co to są drzewa mateczne oraz dlaczego pozostawia się kępy starodrzewia w lesie.

Ścieżka edukacyjna 3

Długość ścieżki około 4,5 km

Trasa składa się z 10 tablic edukacyjnych, które opisują funkcje jakie pełni lasu, jaki jest jego podział i do czego służą słupki oddziałowe, które grzyby są jadalne, a których należy unikać oraz jakie ptaki umilają nam pobyt w lesie.