Las Rysia eRysia

Las Rysia eRysia - to leśny portal przyrodniczy, adresowany do miłośników przyrody w każdym wieku. Portal oferuje naukę poprzez ciekawe gry edukacyjne, można też tu pogłębić swoją wiedzę za pomocą Leśnoteki (Multimedialnej Encyklopedii), czy zerknąć na ciekawe zdjęcia w Fotoblogu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

Obiekty edukacyjne

Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Lasów Państwowych, która ma na celu propagowanie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym, wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz podnoszenie świadomości w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania ze wszystkich funkcji lasu.

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Suwałki zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych. Podczas spotkania pracownicy nadleśnictwa zabiorą odwiedzających na ciekawy spacer do lasu, opowiedzą o zjawiskach w nim zachodzących oraz zdradzą tajemnice swojej pracy.

Ścieżka przyrodniczo - leśna "Życie lasu"

W roku 2007 została utworzona Leśna Ścieżka Dydaktyczna „Życie lasu”, która rozpoczyna się i kończy w okolicy Gospodarstwa Szkółkarskiego Nadleśnictwa Suwałki.

ON-LINE O LESIE

Wyprawy do lasu i spotkania z leśnikami to stały element edukacji przyrodniczej. Dopóki jednak trwa reżim sanitarny związany z COVID – 19 zmuszeni jesteśmy do korzystania z „wirtualnych” form współpracy.